Jak dobrać dodatki do łazienki? – z serii Słoik na swoim

Jak dobrać dodatki do łazienki? – z serii Słoik na swoim

Urządzając mieszkanie w równym stopniu uwzględniamy wygodę jego użytkowania jak i kryteria estetyczne, aby móc miło i wygodnie spędzać czas w naszych wnętrzach. Zasady te dotyczą także łazienki. W większości mieszkań pomieszczenie to pełni zazwyczaj także funkcję pralni, zastanówmy się jednak, czy naprawdę musimy umieszczać pralkę właśnie tu? Dysponując wyjątkowo ciasną łazienką, może lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie pralki chociażby do kuchni, gdzie możemy wygodnie dopasować ją do kuchennej zabudowy. Jeśli zaś mamy dom, z pewnością warto już na etapie projektowania pomyśleć o wydzieleniu specjalnego pomieszczenia na pralnię, gdzie ustawimy pralkę i ewentualnie suszarkę, a także pojemnik na pranie. Pozwoli to na urządzenie w łazience eleganckiego pokoju kąpielowego, służącego jedynie dbaniu o naszą higienę i urodę oraz relaksowi.

Jeśli chodzi zaś o suszenie mokrej bielizny, to z pewnością warto, jeśli tylko mamy taką możliwość, robić to na świeżym powietrzu. Obok tradycyjnych rozkładanych suszarek szczęśliwi posiadacze ogrodów mogą pomyśleć o takim wygodnym rozwiązaniu, jakimi są suszarki rozkładane do ogrodu. Pozwalają one na wygodne rozwieszenie i wysuszenie naprawdę dużej ilości ubrań i bielizny, zaś po użyciu można je wygodnie złożyć. Pamiętajmy, że w lecie warto wietrzyć na słońcu także pościel, a dysponując obszerną suszarką nie będziemy mieć problemu, gdzie rozwiesić przeznaczone do wierzenia kołdry, poduszki czy koce.

Wiele łazienek połączonych jest z toaletą, co wymaga umieszczenia w tym miejscu także uchwytu na papier toaletowy i stojak na szczotkę WC. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni (której w tym pomieszczeniu zazwyczaj nie ma zazwyczaj zbyt wiele), ponieważ wiele stojaków łączy swoją zasadniczą funkcję z innymi, na przykład posiada też miejsce na zapas papieru toaletowego, chusteczki nawilżane, bądź zawiera niewielką szafkę na łazienkowe drobiazgi. Dbając o wygodę użytkowania, pamiętajmy o wygodnym umieszczeniu takiego stojaka, zachowując przy tym estetykę. Dopasujmy go do wystroju całej łazienki, zachowując nie tylko spójność kolorystyczną, ale i w zakresie stylu. Możemy wybierać pomiędzy ogromną ilością łazienkowych dodatków, wykonanych z przeróżnych materiałów i we wszystkich niemal kolorach, najlepiej więc dobrać je do koloru ścian i podłóg. Niekoniecznie jednak w szarej łazience musimy umieścić dodatki również w kolorze szarym; ciekawszy efekt da na przykład kontrastowe zestawienie szarości z zielenią, czerwienią lub fuksją. Jeśli zaś w łazience przeważa beż, efektownie będą wyglądać dodatki w kolorze energetycznego pomarańczu lub nasyconego brązu. Dbajmy przy tym o jakość wszystkich elementów wyposażenia, by móc długo cieszyć się starannie dobranym wystrojem naszej łazienki.

About Tomasz Sadowski