Czy język francuski przydaje się w karierze zawodowej?

Czy język francuski przydaje się w karierze zawodowej?

Nie ma wątpliwości co do tego, że nauka języków obcych jest bardzo istotna. Pomaga ona osiągnąć sukces w życiu zawodowym i znacznie ułatwia podróżowanie po świecie. Najczęściej wybieramy oczywiście język angielski, ale na popularności zyskują także inne, między innymi: niemiecki, włoski i francuski.

 

Zawrotna kariera            

Obecnie wiele osób ma aspiracje do pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Oprócz kierunkowego wykształcenia, doświadczenia i zaangażowania niezbędna będzie również znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pewnością zostaniemy dokładnie sprawdzeni pod tym kątem. Jeśli mamy do czynienia na przykład z firmą francuską, z pewnością przyszli pracodawcy docenią także umiejętność posługiwania się tym językiem. Co więcej w związku z tym, że angielski zna mnóstwo osób, nie jest on już takim wyróżnikiem. Aby nasze CV wybiło się na tle innych, musimy płynnie posługiwać się przynajmniej dwoma językami obcymi.

Jak się uczyć?

Niestety nie wszyscy mają predyspozycje do szybkiej nauki języków. Na szczęście na rynku znajdziemy szkoły, które pomogą nam przyswoić wiedzę. Angielski nauczany jest niemal wszędzie, zaś świetny kurs francuskiego w Warszawie oferuje Szkoła Języków Obcych Lincoln. Znajdziemy tam zajęcia dostosowane do naszego poziomu, a wykwalifikowana kadra z pewnością pomoże nam zrozumieć zasady gramatyki i zapamiętać nowe słownictwo. Warto także powtarzać cały materiał w domu. Nie musimy robić tego jedynie z pomocą książek. Jak się okazuje bardzo wartościowe mogą okazać się również filmy, książki, a nawet gry w obcym języku. Szczególnie te pierwsze będą miały duży wpływ na naszą naukę. Dzięki temu, że oglądamy seriale, czy filmy bez polskiego tłumaczenia i napisów osłuchujemy się z językiem, szybciej przyswajamy nowe zwroty i utrwalamy te już poznane.

Zarówno język francuski, jak i każdy inny z pewnością są przydatne w rozwoju kariery zawodowej. Znając je nie musimy ograniczać się do pracy w jednym kraju, bez problemy możemy rozszerzyć poszukiwania wymarzonej pracy na inne państwa.

About Tomasz Sadowski