Kulturalne atrakcje dla dzieci – gdzie warto się wybrać?

Plac zabaw, kino, a może zoo? To tylko kilka atrakcji dla najmłodszych. Do dyspozycji mamy też wiele ciekawych instytucji kulturalnych, które również mają do zaproponowania bardzo dużo dla najmłodszych. Na co warto się zdecydować?

 

Rodzice często nie biorą pod uwagę atrakcji kulturalnych dla swoich dzieci. Zwykle wydaje się nam, że nie wzbudzą one zainteresowania i lepiej postawić po prostu na coś sprawdzonego, na przykład na film w kinie czy wyjście na plac zabaw czy do sali zabaw. Jednak dopóki nie zabierzemy malucha do teatru czy do filharmonii, nie będziemy tak naprawdę wiedzieli, czy takie spędzane wolnego czasu będzie mu się podobało. Poniżej prezentujemy najlepsze propozycje dla najmłodszych.

Teatr dla dzieci

To często pomijana atrakcja, a tak naprawdę dzieciakom bardzo się podoba. Jeżeli wybierzemy teatr dzieci mogą wziąć udział w niesamowitych spektaklach, które łączą w sobie wspaniałe treści, muzykę, choreografię, oddziałują na wszystkie zmysły. Teatr jednocześnie uczy i bawi, dlatego to świetna propozycja dla najmłodszych. Wiele teatrów otwiera swoje podwoje nawet dla dzieci od pierwszego roku życia!

Filharmonia dla dzieci

Filharmonia Narodowa znajdująca się w Warszawie ma w swojej ofercie także specjalne koncerty dla najmłodszych. Odbywają się one rano oraz po południu dla dzieci młodszych od 3 do 6 lat oraz dla starszych od 7 do 12 lat. Podczas koncertów maluchy mogą zapoznać się z różnymi instrumentami oraz stylami muzycznymi, a koncerty dodatkowo urozmaicane są prezentacjami i zabawami muzycznymi w przerwach.

Muzea dla dzieci

Coraz więcej muzeów ma także świetne propozycje dla najmłodszych – coraz rzadziej w nowych muzeach nie możemy znaleźć sali dla dzieci. Maluchy mogą wtedy jeszcze łatwiej zrozumieć tematykę wystaw w muzeum i przy tym mogą też się bawić, na przykład korzystać z multimedialnych ekranów.

Zatem jeżeli zależy ci na tym, aby zapewnić dziecku niezapomniane atrakcje, pomyśl o skorzystaniu z wymienionych przez nas atrakcji kulturalnych. Dla dziecka taka nowość może okazać się hitem!