Kupuj bilety ZTM Warszawa jeszcze wygodniej!

Wybierasz się do Warszawy i zamierzasz korzystać z komunikacji publicznej? A może już teraz mieszkasz w stolicy? Jeżeli poruszasz się metrem, autobusami lub tramwajami, ale nadal kupujesz bilety papierowe w kioskach, sprawdź z nami, w jaki sposób robić to jeszcze łatwiej!

 

Warszawa ma bardzo dobrze rozwinięty system komunikacyjny – regularnie kursujące pojazdy pozwalają na dostanie się niemalże wszędzie. Bilety możemy kupować w różnych punktach, między innymi w sklepach i kioskach, w biletomatach, które znajdują się przy wielu przystankach. Jednak nie każdy z nas ma czas czy gotówkę, aby kupić bilet papierowy. Warto sprawdzić więc alternatywę – bilety na komórkę, które pozwalają nam na oszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy.

Bilety przez telefon to jedna z ostatnich nowości – wraz z coraz większą popularnością smartfonów powstało również wiele aplikacji pozwalających nam na kupowanie biletów z ich wykorzystaniem. Taką możliwość daje również Warszawa ZTM bilety oferuje za pośrednictwem trzech aplikacji, w tym mPay – serwisem płatności mobilnych, który wykorzystywany jest już w kilkudziesięciu innych polskich miastach do zakupu biletów.

Kupowanie biletów przez telefon jest naprawdę bardzo proste. Przede wszystkim musimy zarejestrować się w aplikacji i podać w niej swoje dane. Także powinniśmy wybrać odpowiednią metodę płatności – z użyciem portmonetki internetowej lub z podpięciem karty płatniczej albo kredytowej. Portmonetkę możemy doładować z wykorzystaniem przelewu, dlatego karta nie jest niezbędna, aby zakupić bilet.

Gdy będziemy chcieli zakupić bilet, możemy zrobić to od razu po wejściu do środka komunikacji. Po prostu uruchamiamy aplikację i wybieramy odpowiedni rodzaj biletu, a potem wykonujemy zapłatę. Gdy zdarzy się kontrola, po prostu pokazujemy bilet na naszym telefonie.

Zatem wtedy, gdy chcesz kupować bilety komunikacji miejskiej w Warszawie jeszcze prościej, skorzystaj z aplikacji mobilnych pozwalających zrobienie tego w jeszcze wygodniejszy, szybszy i łatwiejszy sposób!