Niania i maluch w wielkim mieście czyli pomysły na wspólne spędzenie czasu w Warszawie

Niania i maluch w wielkim mieście czyli pomysły na wspólne spędzenie czasu w Warszawie

Wbrew pozorom opieka nad dzieckiem sprawowana przez nianię, wcale nie musi ograniczać się do przestrzeni domu. Poznaj ciekawe miejsca, do których warto wysłać malucha w towarzystwie opiekunki.

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie chciałaby zagwarantować swojemu dziecku najlepszych z możliwych warunków do rozwoju; zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Nic więc dziwnego, że – pragnąc dać maluchowi to, co najlepsze – decydujemy się na szybszy powrót do pracy zawodowej i zarazem zatrudnienie wykwalifikowanej opiekunki do dziecka. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że czas, jaki dziecko spędza pod opieką niani powinien zostać odpowiednio zagospodarowany. W jaki sposób? Oczywiście wszystko uzależnione jest zarówno od wymagań rodziców, inwencji samej opiekunki, jak i aktualnych potrzeb malucha, jednak w praktyce warto zadbać o to, aby zakres opieki rozszerzył się o wspólne wyjścia z malcem. Dokąd – konkretnie – powinna udać się niania wraz z dzieckiem?

W każdym wieku – Centrum nauki Kopernik

Opiekunka do dziecka w Warszawie z pewnością nie może narzekać na małą ilość propozycji odnoszących się do miejsc rozrywki stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych. Pierwsze miejsce na liście wspomnianych ośrodków zajmuje oczywiście Centrum nauki Kopernik. Znajdziemy tu całą masę ekspozycji, które zapierają dech w piersi zarówno maluchów, jak i ich opiekunów. W ośrodku działa również Planetarium Niebo Kopernika wyposażone w specjalny projektor gwiazdowy, który wyświetla do 20 milionów gwiazd! Centrum nauki Kopernik zlokalizowane jest na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20.

Dla młodszych – warszawskie ZOO

Warszawskie ZOO to miejsce kultowe, które warto odwiedzić co najmniej raz w ciągu każdego roku. Tu na dzieci czeka ponad 500 gatunków zwierząt, a także cała masa innych niespodzianek w tym aż 3 nowoczesne place zabaw! Na tym jednak nie koniec atrakcji. Specjalnie z myślą o maluchach powstało bowiem mini-zoo, w którym dzieci mają możliwość na żywo obcować ze zwierzętami, takimi jak osiołki, kózki, a także króliczki czy nawet kucyki. Warszawskie ZOO znajduje się na ul. Ratuszowej 1/3.

Dla starszych – Dom Zagadek

Zarówno każdy doświadczony rodzic, jak i niania doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zachęcenie do aktywności starszych dzieci może nastręczyć nie lada trudności. Na szczęście istnieją na to sprawdzone sposoby. Jeśli maluch przejawia zainteresowanie różnego rodzaju zagadkami, to prawdziwym strzałem w przysłowiową dziesiątkę może okazać się wizyta w Domu Zagadek. Dom Zagadek to nowoczesny Escape Room posiadający zarówno pokoje stworzone z myślą o potrzebach dorosłych, jak i sale dla dzieci w których – zamiast ciemnych i budzących grozę pomieszczeń – znajdują się zagadki logiczne oraz zręcznościowe. Escape Room Dom Zagadek znajdziecie na ul. Przyrynek 28.

Na koniec mała rada. Warto pamiętać, że wyjścia z opiekunką do różnego rodzaju miejsc rozrywki dla dzieci, powinny stanowić jedynie dodatek do opieki, a nie jej postawę. Niezwykle ważne jest to, aby niania potrafiła w sposób ciekawy i kreatywny zagospodarować czas spędzany z dzieckiem przede wszystkim w domu, a nie tylko poza jego ścianami. Jeśli chcesz mieć pewność, że zatrudniona przez ciebie opiekunka w istocie podoła wspomnianemu zadaniu, to zdecyduj się na współpracę z profesjonalną nianią. Oferty tego rodzaju osób, posiadających z reguły spore doświadczenie w opiece nad dzieckiem, znajdziesz m.in. na stronach serwisu www.niania.pl.

About Tomasz Sadowski