Planujesz przeprowadzkę? Oto 5 rad, jak się do niej przygotować

Planujesz przeprowadzkę? Oto 5 rad, jak się do niej przygotować

Przeprowadzka zazwyczaj kojarzy nam się z czymś bardzo pozytywnym. Zapewne, u każdego z nas przywodzi ona myśl o zmianie, która wpływa na nas w dobry sposób. Może jednak być też tak, że ogarnie nas wstępne zmęczenie na samą myśl o pracy, jaką będzie trzeba przy niej wykonać. Oto 5 rad, jak poradzić sobie z wyzwaniem, jakim jest przeprowadzka.

 

  1. Zapamiętaj, nie będzie łatwo – przeprowadzka nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Owszem może ona wywołać u Ciebie ekscytację z tytułu zmian na lepsze. Jednak pamiętaj, że to proces logistyczny, który wymaga dobrego zorganizowania. Postaraj się zatem podejść do tego tematu na chłodno i z opanowaniem. Unikniesz dzięki temu zbędnych rozczarowań i nerwówki związanej z drobnymi niepowodzeniami.
  2. Zaplanuj to –   gdy już przyjdzie ten dzień, w którym zapadnie decyzja o przeprowadzce, postaraj się ją jakoś mądrze ją rozplanować. Wyznacz sobie daty i ustal czas, kiedy dokonasz czynności, takich, jak pakowanie lub przewóz rzeczy. Uwzględnij też niezbędne do całej akcji materiały i usługi.
  3. Zadbaj o niezbędne do przeprowadzki materiały – każda przeprowadzka wiąże się z koniecznością pakowania rzeczy. Chcesz mieć wszystko dobrze zabezpieczone? Masz dużo rzeczy do spakowania? Zadbaj o niezbędne do przeprowadzki opakowania kartonowe. Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie bez wątpienia nie będziesz mieć problemu z nabyciem dużej ilości opakowań kartonowych. Kartony do przeprowadzki możesz nabyć dużo taniej bezpośrednio od producenta. Dlatego, najlepiej jest skorzystać z oferty takich firm, jak www.viki.com.pl. Dzięki tej firmie, bez problemu zaopatrzysz się w kartony do przeprowadzki w Warszawie.
  4. Uwzględnij potrzebny środek transportu – ten temat jest znacznie prostszy, jeżeli dysponujesz odpowiednim autem do przeprowadzki. Jednak, jeżeli nie masz pakownego samochodu, gdzie pomieścisz wszystkie swoje pudła kartonowe z rzeczami, lepiej wynajmij odpowiednią firmę od przeprowadzek lub sam samochód z wypożyczalni. Wyjdzie Cię to znacznie taniej.
  5. Kompletuj i segreguj już po decyzji – chcesz uniknąć zbędnego chaosu w dniu przeprowadzki? Pakuj wszystko w kartonowe pudła od samego początku. Segreguj swoje rzeczy i podpisuj opakowania. Pomoże Ci się to odnaleźć w nowym miejscu. Niepotrzebne rzeczy od razu likwiduj i nie przetrzymuj ich do ostatniej chwili. Nie ma sensu zabierać ze sobą dodatkowych pudeł kartonowych, które będą zajmować miejsce w samochodzie, po to, aby po ulokowanie się je wyrzucić.

Pamiętaj, przeprowadzka nie jest taką łatwą sprawą. Tylko zachowując spokój, możesz osiągnąć swój cel, bez zbędnych nerwów. Ciesz się nowym mieszkaniem, zamiast martwić się problemami związanymi z przeprowadzką.  

About Tomasz Sadowski