Przewóz osób niepełnosprawnych i chorych w mieście Warszawa – organizacja

Dla osób niepełnosprawnych i chorych każda nawet niedaleko podróż jest dużym wyzwaniem. Konieczne jest przede wszystkim zorganizowanie transportu. I to właśnie transport przysparza najwięcej kłopotów. Niezbędny jest bowiem pojazd, który będzie odpowiednio przygotowany do transportu wózka inwalidzkiego, kul bądź po prostu osoby, która nie może pokonywać długich tras w pozycji siedzącej. Warszawa jest jednym z miast, które mają bardzo rozbudowaną flotę pojazdów dostosowanych do przewozu osób chorych. Jak zorganizować taki transport?

 

Kontakt z przewoźnikiem

Jedną z pierwszych kwestii, nad którymi trzeba się pochylić, jest kontakt z przewoźnikiem. Podczas takiego kontaktu należy zapytać o wszystko, co najważniejsze. Przede wszystkim należy przedstawić stopień niepełnosprawności danej osoby, tak by firma mogła dobrać odpowiedni pojazd. Czy ma to być samochód, który zmieści wózek inwalidzki, czy osoba musi być na tym wózku przewożona, czy konieczny jest na pokładzie auta pielęgniarz lub lekarz? Pierwszy kontakt powinien nam pomóc w ocenie firmy. Jeśli konieczne są dodatkowe zabezpieczenia bądź indywidualne podejście, o tym również należy wspomnieć. Być może nasz pierwszy wybór nie okaże się dobrym wyborem i konieczne będzie szukanie innego przewoźnika. Warto także zapytać o cenę oraz możliwość wykupienia karty stałego klienta.

Odwiedź stronę przewóz osób niepełnosprawnych Warszawa.

Przewóz osób – o czym należy wiedzieć?

Przede wszystkim takiego przewoźnika należy zweryfikować pod kątem uprawnień. Czy jest uprawniony do tego, aby transportować niepełnosprawne osoby i prowadzić takiego typu samochody. Jest to bardzo ważna sprawa. Kolejna istotna kwestia to obecność na pokładzie samochodu osoby, które jest przeszkolona pod kątem udzielania pierwszej pomocy. Nie jest to karetka, zatem nie ma konieczności, aby znajdował się tam lekarz, jednakże pierwsza pomoc to umiejętność, która jest zdecydowanie niezbędna u osób, które przewożą osoby niepełnosprawne.

Najważniejszy jest przede wszystkim komfort samej osoby przewożonej. Warszawa, pomimo iż jest największym polskim miastem i w teorii powinna być przyjazna dla wszystkich swych mieszkańców, o tyle tak naprawdę trudno znaleźć miejsca, które są w 100% przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dlatego należy zadbać o to, by przewóz osób nie był tylko podróżą z punktu A do punktu B, ale także pomógł tym osobom w przedostaniu się do konkretnego miejsca.