Jak się mieszka na Białołęce w Warszawie?

Białołęka to najprężniej rozwijająca się dzielnica w Warszawie, przede wszystkim pod kątem deweloperskim. Zważywszy na ogromne tereny, które mogą zostać przeznaczone na inwestycje mieszkaniowe, powstające nowe osiedla na Białołęce są pełne przestrzenii zieleni oraz nowoczesne architektonicznie. Mimo, że jest to jedna z dalszych dzielnic stolicy, nie brakuje chętnych do zakupu lub wynajmu mieszkania. Przeprowadzają się tu zwłaszcza rodziny z dziećmi i osoby młode pracujące. Jak się mieszka na Białołęce w Warszawie?

Ceny mieszkania na Białołęce

Dzielnica ta jest jedną z najtańszych pod kątem kupna mieszkania własnościowego. Ceny zaczynają się już od 4 900 zł/mkw. Mowa oczywiście o osiedlach nowoczesnych, zamkniętych, z wieloma udogodnieniami dla mieszkańców. Cena wynajmu oscyluje w granicach 1500-3000 zł/miesiąc, w zależności od lokalizacji i standardu. Niemniej koszty mieszkania na Białołęce są bardzo niskie w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego M właśnie w tych okolicach. Warto również zwrócić uwagę na to, że przeważa tu niskie budownictwo blokowe oraz wille i domki jednorodzinne, co niewątpliwie korzystnie wpływa na wygląd całej okolicy.

Chcesz porównać ceny? Sprawdź oferty mieszkań na Białołęce

Ciekawa architektura

Białołęka może się pochwalić ciekawą architekturą nowoczesnych osiedli. To tu powstaje wiele domków wielorodzinnych i niskich bloków, w których szkło miesza się z drewnem i innymi materiałami. Znajdują się tu sprytnie ukryte garaże, dużo placów zabaw i siłowni na świeżym powietrzu. Niemal wszystkie nowe budynki zostały wybudowane z myślą o ekologii, co również wpływa na komfort życia mieszkańców. Dzięki temu właściciel otrzymuje nowe komfortowe mieszkanie na Białołęce w cenie średniego lub nawet niskiego standardu mieszkania w innej dzielnicy. Dbałość o estetykę wynika również z chęci stworzenia miejsca, w którym chce się przebywać i odpoczywać.

Atrakcje dla mieszkańców

Białołęka, podobnie jak kiedyś Bielany, jest czasem nazywana “sypialnią Warszawy”. Wynika to stąd, że wiele osób pracuje w innej dzielnicy i wraca do mieszkania dopiero późnym wieczorem. Niemniej Białołęka ma coraz więcej do zaoferowania swoim mieszkańcom. Poza licznymi terenami zielonymi i bliskością Jeziora Zegrzyńskiego, można tu skorzystać z wielu lokali usługowych, w których ceny są znacznie niższe niż w centrum. Mowa tu o masażach, restauracjach, sklepach z ubraniami i innych. Mieszkania na Białołęce w Warszawie znajdują się również w osiedlach, na których zapewniane są baseny, siłownie i inne atrakcje. Dzięki temu wiele osób nie odczuwa potrzeby, by jeździć do centrum Warszawy.

Jak się mieszka na Białołęce w Warszawie?

Białołęka jest dzielnicą dość spokojną, przez co idealną dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta i hałasu centrum. Wiele osiedli jest otoczonych drzewami, kwiatami, skwerami. Dzięki bliskości do lasów i ścieżkom rowerowym można aktywnie spędzić czas. Dobra komunikacja do centrum oraz innych dzielnic zapewnia możliwość skorzystania z typowych miejskich atrakcji i znakomity dojazd do pracy czy do szkoły. Niewątpliwym atutem mieszkania na Białołęce jest jednak niski koszt życia, co jest istotne niemal dla każdego. W dzielnicy nie brakuje ośrodków sportowych, kulturalnych oraz cyklicznych wydarzeń kulturalnych, głównie dla rodzin z dziećmi. Nie ma natomiast tak dużo typowych szarych blokowisk z PRLu, których pełno w innych dzielnicach.

Współpraca przy przygotowaniu artykułu: RynekPierwotny.pl – oferty nowych mieszkań i domów