Stok narciarski w Warszawie? Tak!

Stok narciarski w Warszawie? Tak!

Aby pojeździć na nartach, mieszkańcy stolicy wcale nie muszą przemierzać kilkugodzinną trasę w góry. Stok narciarski w Warszawie jest zaledwie 5 km od Pałacu Kultury i Nauki. Jest on idealny, by nauczyć się jazdy i trochę się rozruszać przed wielkim zimowym szusowaniem.

 

Gdzie udać się na narty w Warszawie? Na Górkę Szczęśliwicką! To od lat ulubione miejsce zimowej i nie tylko zimowej rozrywki warszawiaków. Stok działa cały rok, ale to właśnie zimą Górka jest szczególnie oblegana przez miłośników białego szaleństwa. Dodatkowo, w ferie działają tu szkółki, które oferują naukę jazdy na snowboardzie i nartach. Zaciekawieni?

Górka Szczęśliwicka w Warszawie

Sztucznie usypane wzniesienie w zachodniej części Ochoty jest najwyższym punktem wysokościowym w stolicy. Górka powstała w latach 50. XX wieku z gruzów zniszczonej w czasie wojny Warszawy, a potem została usypana ziemią i otoczona parkiem. W późniejszych latach górkę przerobiono na stok i zamontowano wyciąg orczykowy, a potem krzesełkowy. Dziś są one jedną z atrakcji miasta. Stok narciarski w Warszawie nie jest długi, ma zaledwie 227 metrów. Na dole jest łączka dla początkujących, gdzie można pobierać naukę jazdy na nartach. Na górę prowadzą dwa wyciągi. Korzystać ze stoku można o każdej porze roku: poza sezonem zjeżdża się na specjalnych matach. Zimą jednak warunki są idealne do uprawiania sportów zimowych. Na miejscu działają wypożyczalnie sprzętu i pracują instruktorzy szkółek narciarskich dla dzieci i młodzieży.

Półkolonie narciarskie w Warszawie

Jedną ze szkółek oferujących naukę jazdy na snowboardzie i nartach jest Sztorm Grupa (WWW: http://sztormgrupa.pl), znana z organizowania kursów żeglarskich i motorowodnych. Podczas ferii zimowych szkoła zaprasza dzieci na wspólną zabawę na półkoloniach narciarskich w Warszawie. Propozycja jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów będą mogły nauczyć się jazdy na nartach i snowboardzie. W programie są również gry i zabawy na świeżym powietrzu, zawody na zakończenie turnusu i wiele innych atrakcji. Turnusy odbywają się w dwóch terminach: 13-17 lutego i 20-24 lutego 2017 roku. Cena zawiera szkolenia prowadzone przez instruktorów narciarstwa, opiekę wychowawców Sztorm Grupy, pełne wyżywienie składające się z trzech posiłków i ubezpieczenie.

Białe szaleństwo w środku Warszawy

Niezależnie od warunków pogodowych sztuczny stok pozwala na wygodne szusowanie i gwarantuje świetną zabawę! Powierzchnia stoku, która wynosi łącznie 9500 metrów kwadratowych, pokryta jest matą typu Dendix. Jeśli zimą występują zerowe albo dodatnie temperatury, to mata jest zraszana mgłą wodną, dzięki której zmniejsza się tarcie i polepsza ślizg. Z brakiem śniegu na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie też sobie poradzono: w takim wypadku stok jest naśnieżany trzema armatkami. Stok w Parku Szczęśliwickim może nie robić wielkiego wrażenia na doświadczonych narciarzach. Jest on jednak doskonałym miejscem na ćwiczenia dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w sportach zimowych i takich, którzy chcą przypomnieć sobie jazdy przed podróżą w prawdziwe góry. Zmęczeni treningami mają też okazję skorzystać z kolejki krzesełkowej i wyciągu talerzykowego, który w ciągu godziny może zabrać do 2 tysięcy osób na sam szczyt górki, skąd roztacza się piękny widok na panoramę Warszawy. Bardzo często przy Górce Szczęśliwickiej odbywają się różnego rodzaju spotkania, zabawy i festyny dla dorosłych i dzieci. Jest to świetna okazja i miejsce, by aktywnie i przyjemnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

About Tomasz Sadowski