Tanie loty z Warszawy do Brukseli? Jak szukać tanich biletów lotniczych na trasie: Warszawa-Bruksela?

Tanie loty z Warszawy do Brukseli? Jak szukać tanich biletów lotniczych na trasie: Warszawa-Bruksela?

Tanie bilety z Warszawy do Brukseli można zakupić już od 78 złotych w sezonie letnim. Trzeba tylko pamiętać, że niskobudżetowe wejściówki rządzą się swoimi prawami ― zawierają jedynie bagaż podręczny i są kierowane na mniejsze lotniska.

Jak znaleźć tanie bilety lotnicze z Warszawy do Brukseli?

Aby znaleźć tanie bilety potrzeba trochę czasu i cierpliwości, a poza tym musimy być bardzo elastyczni. Tanich biletów do Brukseli nie znajdzie ktoś, kto swój harmonogram zadań ma dopięty na ostatni guzik. Ponadto ceny biletów w dużej mierze zależą od dnia, w którym je kupujemy. Najtańsze oferty znajdziemy we wtorki i środy. Na tej trasie zaleca się także zakup biletu 55 dni przed odlotem, wtedy istnieje największe prawdopodobieństwo, że nie przepłacimy. Aktualne ceny tanich biletów z Warszawy do Brukseli możesz porównać na https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/ci/bru/warszawa-bruksela. Pamiętaj jednak o wyborze odpowiedniego przewoźnika i lotniska, na którym chcesz wylądować. Tanie linie lotnicze podróżują najczęściej na porty znacznie oddalone od centrum miasta.

Gdzie szukać tanich biletów do Brukseli?

Jeśli nie chcesz przepłacić za bilet lotniczy, omijaj dużym łukiem wszelkie agencje podróży. Najtańsze loty znajdziesz sam, na stronach niskobudżetowych linii lotniczych, takich jak Ryanair czy Wizz Air. Możesz także skorzystać z pomocy przeglądarek i wyszukiwarek tanich lotów.

Tani bilet lotniczy to nie zawsze tani transport do Brukseli

Zanim zachwycisz się niską ceną biletu lotniczego, sprawdź w którym porcie wylądujesz. W Brukseli, jak i Warszawie, znajdują się dwa lotniska. Pierwsze nosi taką samą nazwę jak stolica Belgii i jest ulokowane dosyć blisko centrum. Natomiast drugie to lotnisko Bruksela-Charleroi, które jest oddalone od miasta o niecałe 50 kilometrów. Za dojazd stamtąd niejednokrotnie możesz zapłacić więcej niż za bilet samolotowy. Dlatego przed wylotem warto sprawdzić odległość z lotniska do miejsca docelowego. Za najtańsze bilety lotnicze uchodzą właśnie te na trasie Warszawa Modlin-Bruksela Charleroi. Trzeba pamiętać także, że ów warszawskie lotnisko również znajduje się dalej od centrum niż Okęcie.

Jak długo trwa lot z Warszawy do Brukseli?

Czas lotu z Warszawy do Brukseli to najczęściej dwie godziny, jeśli lecimy bezpośrednio. Podróże na tej trasie odbywają się 7 dni w tygodniu i są obsługiwane przez takich przewoźników jak Ryanair, Wizz Air czy Brussels Airlines. Jednak zawsze może zdarzyć się opóźnienie lub w najgorszym wypadku odwołanie lotu. Dlatego wcześniej warto zorientować się jakie prawa do reklamacji i zwrotu pieniędzy za bilety nam przysługują.

Kiedy szukać najtańszych biletów lotniczych z Warszawy do Brukseli?

Najwięcej promocji na bilety lotnicze jest w okolicach grudnia i stycznia. W tym terminie tanie są zarówno przeloty jak i sama rezerwacja. Można na przykład kupić niedrogi bilet, na którym polecimy dopiero w marcu lub kwietniu. W sezonie wakacyjnym przelot z Warszawy do Brukseli kosztuje około 400 zł na lotnisko znajdujące się w stolicy Belgii oraz 80 zł do portu lotniczego Bruksela-Charleroi.

About Tomasz Sadowski