Jak uczciwy Słoik ma dzielić kuchnię ze współlokatorami, tak aby uniknąć mordobicia i ogólnie rozkładu zdrowych podstaw życia społecznego?

Jak uczciwy Słoik ma dzielić kuchnię ze współlokatorami, tak aby uniknąć mordobicia i ogólnie rozkładu zdrowych podstaw życia społecznego?

Współdzieląc kuchnię z innymi ludźmi, napotykamy przy tym zazwyczaj sporo problemów. Współlokatorzy często uskarżają się na podbieranie jedzenia, artykułów higienicznych czy nieustające znikanie zapasów kawy i herbaty. Kluczem do porozumienia w kwestii dzielenia przestrzeni kuchennej jest dobra organizacja. Podpowiemy Ci jak osiągnąć kompromis, aby czuć się dobrze w wynajmowanym mieszkaniu i uniknąć niepotrzebnych konfliktów.

Co twoje, to moje? Kiedy współlokator „pożycza”…

Uszczknięcie łyżeczki kawy, pożyczenie odrobiny cukru czy skorzystanie z zapasów papierowych ręczników może wydawać się niewinnym nadużyciem, niemniej – praktykowane w regularnych odstępach czasu – może generować spore straty u osoby okradanej. Współlokatorzy potrafią „pożyczać” dosłownie wszystko – oczywiście bez zgody właściciela. Jeżeli zdarzyło Ci się zauważyć, że Twoje zapasy są regularnie podbierane, z pewnością chcesz ukrócić ten proceder. Złapanie winnego za rękę to wyczyn prawie niemożliwy, dlatego pozostaje ochrona zapasów przez sprawdzanie poziomu ich zużycia. Oczywiście najbardziej skuteczną metodą byłoby przechowywanie produktów spożywczych we własnym pokoju, ale to dość karkołomne zadanie. Co zrobić, żeby nie pozbawiać się wygody korzystania z kuchni, a jednocześnie mieć pewność, że nie jest się okradanym?

Pojemniki na żywność –idealne rozwiązanie do współdzielonych kuchni

Produktami szczególnie narażonymi na podbieranie są kawa, herbata i cukier. Przechowując je w standardowych opakowaniach, trudno ocenić realny poziom zużycia i ocenić, czy padły ofiarą podbieraczy. Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad produktem, sięgnij po transparentne pojemniki do przechowywania żywności. Te tanie, funkcjonalne i lekkie akcesoria sprawdzą się w każdej kuchni, ułatwiając organizację produktów sypkich, makaronów, ryżu, kaszy, płatków śniadaniowych i wielu innych.

Jak uchronić zapasy przed intruzami? Lokator z piekła rodem

Zdarza się, że ubytki żywności nie wynikają ze złej woli współlokatorów, tylko pomyłki. Jeżeli dzielimy mieszkanie z kilkoma osobami i każda posiada własne zapasy, nietrudno sięgnąć po cudze produkty. Aby zminimalizować ten problem, warto zakupić kolekcję rzeczonych pojemników i na każdym nakleić dedykowaną etykietę z własnym imieniem i nazwą produktu. Wybór pojemników z tej samej serii jest również istotny ze względów estetycznych – zestaw akcesoriów o identycznym designie i różnych objętościach będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny pomieszczenia.
Innym skutecznym sposobem na ochronę zapasów jest oznaczanie poziomu zużycia produktu na pojemniku. Możemy do tego użyć zwykłego zmywalnego flamastra lub kolorowej taśmy klejącej. To dość radykalne posunięcie, niemniej adekwatne do rangi problemu. Współlokatorzy, obawiając się przyłapania na gorącym uczynku, zaniechają tej praktyki, a Twoje zapasy przestaną ubywać w zastraszającym tempie.

Systemy organizacyjne do kuchni – z czym to się je?

Pojemniki, organizery i rynienki to dodatkowe wyposażenie kuchni, w które z całą pewnością warto zainwestować. Kupując pojemniki i inne akcesoria kuchenne, zawsze należy sprawdzić, z jakich materiałów zostały wykonane. Pamiętajmy, aby nie ładować jedzenia w byle co, bo akcesoria mające bezpośredni kontakt z żywnością powinny posiadać stosowne certyfikaty i atesty. Kolejną kwestią jest szczelność. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje przyprawy szybko wietrzały, a produkty żywnościowe zachodziły wilgocią, pamiętaj, aby sprawdzić, czy zamknięcie jest solidne i trwałe.
Zestawy pojemników i dedykowane im organizery oraz rynienki sprawdzą się w każdej kuchni – nie tylko studenckiej. Są tworzone na wymiar, dlatego idealnie będą pasować do szuflad, którymi dysponujesz. To szybki i efektowny sposób na pogrupowanie zapasów i zabezpieczenie ich przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

About Tomasz Sadowski