Warszawa popularnym centrum medycyny

Warszawa popularnym centrum medycyny

Niekiedy chorym zależy na kompleksowych badaniach uwzględniających rezonans magnetyczny. W niektórych przypadkach chory powinien być poddany ocenie stanu zdrowia i tańszym, prostszym badaniom radiologicznym, w tym tomografii komputerowej. Wyniki tych wszystkich poprzedzających badań dodatkowych powinny zostać dostarczone przed wykonaniem badania rezonansem magnetycznym.

Opis badania

Pacjent nie musi rozbierać się do badania, układany jest na ruchomym stole, wsuwany jest do środka aparatu. W czasie całego badania, które trwa około 40 minut chory nie może się ruszać, gdyż jakiekolwiek ruchy powodują niemożność odczytania obrazu. Bardzo trudno przebadać rezonansem małe dzieci, które ciężko jest utrzymać w nieruchomej pozycji.

Wynik takiego badania jest w formie opisowej, niekiedy z dołączonymi zdjęciami rentgenowskimi. Czas badania może się czasem wydłużyć nawet do 3 godzin.

Wiele osób decyduje się na rezonans magnetyczny w Warszawie, ponieważ właśnie tam jest duża sieć specjalistycznych przychodni, klinik i szpitali.

Co należy zgłosić wykonującemu badanie?

Zawsze należy zgłosić posiadanie rozrusznika serca, metalowe klipsy na tętniaku w mózgu oraz inne metalowe części w organizmie. Ważne, by poinformować o rozpoznaniu alergii lub wystąpieniu reakcji uczuleniowych na leki, bądź środki kontrastowe. Należy również przedstawić wyniki wszystkich poprzedzających badań, poinformować o klaustrofobii, skłonności do krwawień.

Podczas badania pacjent jest zamknięty w hermetycznym pomieszczeniu, ale cały czas ma możliwość kontaktu z lekarzami wykonującymi badanie. W czasie badania pacjent powinien zgłaszać wszelkie dolegliwości, na przykład uczucie klaustrofobii, duszności, zawroty głowy, czy nudności. Powikłań po badaniu brak. Badanie może być wykonywane wiele razy, u osób w każdym wieku, również u kobiet ciężarnych.

Dostępność do badań

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej dbać o zdrowie, niż jeszcze jakiś czas temu. Na wyciągnięcie ręki mamy różne badania. Szybko i łatwo możemy je zrobić. Chronią nasze życie i zdrowie.

Wiele chorób możemy leczyć już w zalążku, czyli tak naprawdę zanim jeszcze się rozwiną. Łatwiej także wyleczyć wtedy zmiany chorobowe. Gdy jesteśmy genetycznie obciążeni możemy w bardzo prosty sposób zapobiec danej chorobie.

Owszem na niektóre choroby wpływu nie mamy, ale jednak na większość z nich ten wpływ jest. Możemy je z łatwością ograniczyć. Jednak wielu Polaków nie chce korzystać z możliwości bezpłatnych badań. Twierdzą, że wolą nie wiedzieć co w nich siedzi, bo przecież i tak co ma być to będzie.

Jest jednak spora grupa pacjentów, która regularnie się bada i żyją sobie długo, zdrowo i szczęśliwie. Może warto więc wziąć z nich przykład? jeśli mieszkamy w dużym mieście na przykład w Warszawie możemy zrobić każde badanie w każdej chwili. Godziny otwarcia przychodni są coraz bardziej dostosowywane do pacjentów.

 

 

About Tomasz Sadowski