Wirtualne biuro – nowa jakość usług dla przedsiębiorcy?

Zarządzanie biurem nie jest łatwą rzeczą. Dzisiejszy przedsiębiorca ma bowiem bardzo dużo innych obowiązków, których musi dopilnować. Znalezienie odpowiedniej kadry, organizowanie szkoleń, nadzór – wszystkie te kwestie wymagają czasu i środków, których do dyspozycji jest coraz mniej. Dlatego warto zainteresować się usługami e-office, które coraz bardziej rozwijają się w naszej ojczyźnie.

Jeżeli nazwy „wirtualne biuro” oraz „wirtualny adres” drogi czytelniku nic Ci nie mówią, to już spieszę z wyjaśnieniem. Pierwszą z nich można opisać jako pakiet usług, udostępnianych przez zewnętrzną firmę. Wirtualny adres natomiast mieści się w jej ramach i umożliwia rejestrację swojej firmy na adres posiadany przez biuro wirtualne. Warszawa jest jednym z miast, w których taka usługa jest dostępna. Posługując się ofertą ze strony http://www.jerozolimskie89.eu/, można wyróżnić kolejne, oferowane usługi:

  • Odbiór korespondencji oraz paczek adresowanych na firmę,
  • Wysyłkę odebranej poczty na wskazany adres oraz jej skanowanie i przekazywanie drogą elektroniczną,
  • Bieżące informowanie o otrzymywanej korespondencji,
  • Dedykowany numer telefonu z prefixem,
  • Usługi księgowe.

Nie są to wszystkie możliwości, jakie otrzymujemy w pakiecie wirtualnego biura, ale zdecydowanie te najciekawsze. Warto zwrócić zwłaszcza uwagę na możliwość powierzenia księgowości usługodawcy. To bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające mieć wszystkie kwestie związane z biurem w jednym miejscu. Ucieszy to z pewnością małych i średnich przedsiębiorców, którzy bardzo często korzystają z usług zewnętrznych księgowych.

Nie jest to jednak jedyna istotna korzyść, jaką oferuje biuro wirtualne. Warszawa jak wcześniej wspomniałem, to miejsce gdzie można otrzymać tani wirtualny adres. Miasto to jest stolicą Polski, przez co posiadając firmę zarejestrowaną na adres np. w Centrum bądź innej dzielnicy zyskujemy duży prestiż i renomę. Ta możliwość powinna przypaść do gustu każdej firmie.

Drugą bardzo istotną kwestią jest minimalizacja kosztów utrzymania biura. Faktem jest, że wiąże się to z dużymi, miesięcznymi wydatkami jak: opłata za wynajem przestrzeni, pensja pracowników, szkolenia. Wirtualne biuro dla firm pozwoli nam natomiast na zredukowanie wydatków nawet o kilka tysięcy złotych, oferując przy tym świadczenie usług przez wykwalifikowaną kadrę pracowników.

Połączenie tych wszystkich możliwości jest zdecydowanie korzystne dla wielu przedsiębiorców, którzy myślą nad rozwinięciem swojego biznesu na większą skalę oraz dla mniejszych firm, których właściciele często nie mają czasu bądź odpowiednich środków, aby sprostać wyzwaniu, jakie niesie ze sobą prowadzenie biura. Jest to definitywnie opcja warta rozważenia.