Wybierz dobrego elektryka

Wybierz dobrego elektryka

Dobór i montaż instalacji energetycznej w nowym domu nie może być przypadkowy. Dobrze rozplanowana i połączona instalacja jest gwarancją bezpieczeństwa i komfortu użytkowania instalacji. Jak wybrać dobrego elektryka, który doradzi i wdroży najlepsze rozwiązania?

 

Research w Internecie

Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę hasła z nazwą naszego miasta, np.: „elektryk Warszawa”. Wyszukiwarka od razu poda nam kilkadziesiąt wyników. Jak wybrać najlepszego wykonawcę? Najpierw przejrzyjmy strony internetowe. Firma zajmująca się usługami elektroinstalacyjnymi powinna mieć na swojej stronie zakres usług, który oferuje, a także cennik. Zwróćmy uwagę na usługi jakie oferuje firma. Ciekawą usługą jest 24 godzinne pogotowie energetyczne. Wybierając taką firmę będziemy mieć gwarancję, że jeśli w naszej instalacji pojawi się usterka, zostanie ona jak najszybciej wykryta i zniwelowana. Taką usługę oferuje firma Proservice24 z Warszawy. Szczegółowe informacje: http://www.proservice24h.pl. Firma działa na rynku od lat, a swoje usługi świadczy na terenie Warszawy i okolic.

Rozmowa ze znajomymi

Marketing szeptany to jedna z najlepszych form reklamy. Warto porozmawiać ze znajomymi, którzy w ostatnim czasie korzystali z usług elektryka. Na pewno będą mogli kogoś polecić lub kogoś zdecydowanie odradzić. Taka rozmowa może nam bardzo pomóc w podjęciu decyzji.

O czym pamiętać podczas rozmowy z elektrykiem?

Najważniejsze to sprawdzić czy elektryk lub firma elektroinstalacyjna działa legalnie, tzn. czy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Ważne jest też doświadczenie elektryka i znajomość nowoczesnych technik instalacji. Elektryk powinien również posiadać uprawnienia SEP – brak takiego dokumentu świadczy o tym, że elektryk nie powinien wykonywać żadnych czynności przy instalacjach. Dobry elektryk pomoże nam optymalnie rozmieścić instalację elektryczną, podpowie użyteczne rozwiązania. Możemy poprosić o kosztorys robót i porównać go z innymi firmami. Nie warto jednak wybierać oferty najtańszej. W znakomitej większości przypadków okazuje się, że jest to najgorsza opcja.

Wybór dobrego elektryka nie jest łatwą sprawą. Najlepiej jeśli firma w której pracuje, ma siedzibę na terenie naszego miasta. Dodatkowym atutem jest świadczenie usługi pogotowia energetycznego dostępnego 24 godziny. Ponadto dobry elektryk musi posiadać doświadczenie, najlepiej poparte referencjami i znać się na nowinkach technologicznych. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nasza instalacja elektryczna jest w dobrych rękach.

About Tomasz Sadowski