Wynajem samochodu – czy to opłacalne?

Wynajem samochodu – czy to opłacalne?

Obecnie można odnieść wrażenie, że posiadanie własnego samochodu jest niemalże obowiązkowe. Bardzo często możemy się spotkać z faktem zarejestrowania na jedną osobę więcej niż jednego auta, które zajmują tylko miejsca parkingowe i nie są wcale używane. Rynek aut używanych jest przepełniony ofertami tanich samochodów. Pytanie tylko, czy warto posiadać własne auto w dużym mieście? Oto powody, dla których opłaca się zdecydować się na wynajem auta.

 

Cięcie kosztów zaletą wynajmu samochodu

Mieć własne auto, czy też nie? Takie pytanie pojawia się najczęściej w przypadku, kiedy mieszkamy w dużym mieście i używamy samochodu sporadycznie. Jeżeli mamy własny samochód, to nie tylko mamy komfort przemieszczania się po mieście i poza nim, ale również mamy spore wydatki. Posiadając samochód, musimy liczyć się z regularnymi opłatami za ubezpieczenie, przeglądy i regularne wymiany materiałów, takich, jak oleje lub filtry. W sytuacji, kiedy mieszkamy w dużym mieście i używamy auta naprawdę sporadycznie, lepszym rozwiązaniem okazuje się być odwiedzenie wypożyczalni samochodów w Warszawie czy innym mieście niż ciągłe opłacanie stojącego pod blokiem auta, które w dodatku traci na wartości. Wypożyczenie samochodu jest nie tylko opłacalne w krótkiej perspektywie czasu. Kalkuluje się to również, kiedy chcemy wziąć auto w leasing. W rozliczeniu rocznym wychodzi bowiem o wiele korzystniej, ze względu na możliwe odliczenia z tytułu wynajmu oraz większość kosztów pozostających po stronie wypożyczalni samochodów. Warszawa jest jednym z miast w Polsce, gdzie bez trudu znajdziemy korzystną ofertę wynajmu na tak atrakcyjnych warunkach.

Wypożyczone auto oznacza mniej zmartwień i nerwów

Z własnym samochodem jest dobrze, dopóki się nie psuje. Kiedy auto szwankuje, zaczynają się schody, które potrafią wyprowadzić niejednego z równowagi. Tutaj też pojawia się czynnik związany z kosztami, ponieważ naprawy auta i jego serwisowanie podstawowe kosztują. Ostatecznie, posiadając własne auto, zostajemy w takiej sytuacji zazwyczaj bez samochodu i z nieco mniejszym zasobnym portfelem. Dlatego warto rozważyć wynajem samochodów. Warszawa obfituje w oferty wypożyczalni samochodów, gdzie bez problemu możemy znaleść propozycję dla siebie. Wypożyczając auto, nie musimy się martwić o opłaty podstawowe oraz serwis. Mamy też mniej zmartwień w przypadku ewentualnej stłuczki.

Wynajem samochodu potrafi być komfortowy

Rezygnacja z własnego samochodu, który większość czasu spędza pod blokiem, to bardzo dobre posunięcie związane z cięciem kosztów. Natomiast, kiedy podróżujemy autem do pracy w Warszawie czy innym, dużym mieście, przesiadając się do komunikacji miejskiej możemy zaoszczędzić czas poświęcany na stanie w korkach oraz pieniądze wydawane na paliwo. Jazda autem po zatłoczonym mieście wcale nie jest ekonomiczna. Jeżeli podróżujemy głównie po dużym mieście, warto rozważyć zmianę środka transportu. W sytuacji, kiedy będziemy potrzebowali auta, możemy udać się do wypożyczalni samochodów. Warszawa jak i inne miasta mają bardzo bogatą ofertę wynajmu samochodów. Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Katowice – w tych miastach zostanie nam podstawiony w wybrane przez nas miejsce, czysty i zadbany samochód z wypożyczalni. Auto z wypożyczalni możemy również zamówić na lotnisko lub do innego punktu, gdzie wysiądziemy z publicznego środka transportu. Taką możliwość dają nam głównie wypożyczalnie sieciowe. Jedną z takich wypożyczalni samochodów w Warszawie jest mirent.pl. 

 

 

About Tomasz Sadowski

  • maciek7

    mieszkajac w Poznaniu w samym centrum nie musze kupowac auta, to sie nie oplaca, za miejsce parkingowe dodatkowo trzeba placic, nie wspominajac o takich oplatach jak oc czy ac. Wole sobie wypozyczyc auto w fatcar.pl wtedy kiedy potrzebuje gdzies dalej jechac i nie chce meczyc sie komunikacja miejska.