Zabezpieczenie fundamentów przed mrozem

Zabezpieczenie fundamentów przed mrozem

Budowa domu to przedsięwzięcie, które wymaga ogromnej ilości czasu, nakładów finansowych oraz cierpliwości. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych ewentualności i zabezpieczyć inwestycję przed działaniem najróżniejszych czynników zewnętrznych, które mogłyby w jakikolwiek sposób im zaszkodzić. Jednym z nich są niewątpliwie szkodliwe warunki atmosferyczne. Jeśli zaś chodzi o fundamenty, to ich największym wrogiem jest mróz i bardzo niskie, ujemne temperatury. Jako, że zima potrafi przyjść i uderzyć w najmniej spodziewanym momencie, warto już teraz pomyśleć o tym, że odpowiednia izolacja cieplna fundamentów to najlepsza gwarancja na zachowanie ich w dobrej kondycji i nienaruszonym stanie.

W jaki sposób można zabezpieczyć fundamenty przed mrozem?

Najlepszym sposobem na ochronę fundamentów przed śniegiem i mrozem będzie profesjonalna izolacja termiczna. Nie jest to zabieg trudny ani czasochłonny. Stosuje się do niego dwa rodzaje materiałów budowlanych: styropian albo styrodur. Na który lepiej się zdecydować? Styropian na fundamenty to opcja nieco tańsza, jednak posiadająca niższe parametry w zakresie zatrzymywania ciepła. Styropian przepuszcza więcej powietrza, ma nieco lżejszą i luźniejszą strukturę. Styrodur na fundamenty to znacznie droższa, jednak pewniejsza alternatywa. Jest to bowiem materiał bardzo zbity i zwarty, praktycznie wcale nie przepuszczający powietrza. Jest także odporniejszy na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz nie nasiąka wodą, zatem nie straszna mu wilgoć. Z naszej perspektywy jest to zdecydowanie materiał godny polecenia, choć jego wysoka cena może początkowo odstraszać. Pamiętajmy jednak, że skutki nieodpowiedniego i niewystarczającego zabezpieczenia fundamentów przed zimą mogą być opłakane i pociągać w konsekwencji za sobą o wiele większe koszty.

Gdzie po styropian albo styrodur się udać?

Każdemu budującemu swój własny dom bądź inną inwestycję, polecamy sprawdzoną hurtownię materiałów budowlanych Elmas.com.pl. W jej bogatym asortymencie znajdziemy wszystko, co potrzebne w pracach budowlanych i wykończeniowych, a ponadto fachową obsługę, doradztwo i transport. Ogromny wybór produktów wysokiej jakości od najbardziej cenionych producentów, możliwość wypożyczenia profesjonalnych maszyn i sprzętów budowlanych. Warto odwiedzić siedzibę firmy w Warszawie lub skorzystać z fachowej porady online lub telefonicznie. W razie wątpliwości na co lepiej zdecydować się w kontekście zabezpieczenia fundamentów przed mrozem oraz zakupienia wybranego materiału, firma Elmas przyjdzie z pomocą i ułatwi dokonanie najtrafniejszego wyboru.

About Tomasz Sadowski