Kontakt

Pytania, obelgi, sugestie. Serdecznie zapraszam!

naczelnik@sloiki.waw.pl

 

 • Asia

  Jak piszesz że jesteś słoikiem i jesteś z tego dumny to po jaki grom stworzyłeś tę stronę? Rozumiem ,że przede wszystkim chcesz pokazać, że umiesz się śmiać z siebie, ale nie zdajesz sobie sprawy do czego doprowadziło powstanie tego bloga!To jest blog warszawka kontra reszta świata- warszawka obraża, warszawka nie lubi słoja, warszawkę wkurza to czy tamto…ręce mi opadają jak tego czytam. Po co wogóle jakieś wyodrębnianie?czemu ma to służyć?Przed i po wojnie wawe osiedlali przyjezdni, bo taka jest kolej rzeczy w każdych miastach i wsiach. Więc po jaką cholerę nazywać teraz przyjezdnych słoikami. Ludzie niektórzy nazywają o “zjawiskiem społecznym i analizują” co tu analizować?!to że ludzie migrują?!jakie zjawisko społeczne?!Mam wrażenie adminie, że chcesz być bardziej warszawski od warszawiaka…

 • podwarszawianka

  Fajna stronka. Dużo ciekawych spostrzeżeń. Mam podobne od wielu lat i nadal się w nich utwierdzam. Czytając komentarze rozśmieszyło mnie, ile osób nie ogranęło o czym jest ta strona. Jest to zjawisko społeczne i warto je analizować zwłaszcza, że jak sie okazuje ma wpływ na wiele dziedzin życia. Pozdrawiam!

 • Staszek

  Adminu, kozak stronka, zwłaszcza jak big cyc w tle gra 😉 Ubaw jak ta lala 🙂
  Jestem lokalesem z prawej strony Wisły, określenie słoiki i cały temat mnie rozbawił 🙂 Nie mam nic do słojów (poza standardem-podatki tu płacić…), sam wiele razy, zwłaszcza w liceum i na studiach pracowałem za granicą, więc wiem co czuje człowiek który nie jest u siebie. Rozumiem że słoje są w trudniejszej sytuacji: nie mają tu zaplecza w postaci rodziny i przyjaciół których znają od dziecka. Nie potrafią się poruszać w rytm miasta. Jest im przez to trudniej. Irytują mnie natomiast lansujący się na warszawkę, bardziej warszawscy od warszawiaków-co pamiątki po przodkach z powstania na kole kupują- bo to jest dopiero wiocha, a widzę że tacy właśnie od fafnastu pokoleń “Warszawiacy” też się tu wypowiadają. Jak mówiła Pani Halynka z bajzlu na różycu: “Warsiawiak co po metrykie do chotomowa zaiwania” 🙂

  Pokój wszystkim!
  Warszawiaku – zrozum Słoja! Jemu nie jest łatwo!
  Słoju- nie rób wiochy, nie lansuj się na Warsiawkę – to żałosne.

 • Warszawiak z urodzenia- arturros obrzeża

  Kpiny i dowcipasy tutaj , ale w sumie to jednak ogromna ilość czytaczy daje się na nie nabrać 🙂
  Mentalność blokersa z dziada pradziada to zastaw się furą.
  No i tak to na masową skalę funkcjonuje.
  Osobiście jestem ex-warszawiakiem z urodzenia. Ale w gminie podwarsza wskiej trochę luźniej i taniej.
  Czystsze, bardziej przejrzyste powietrze, którego jest więcej. Widać niebo pełne gwiazd.
  Nie trzeba siedzieć na kupie w bloku. Toteż mieszkam tu, gdzie mieszkam od 15 lat i sobie chwalę i innym polecam – w Wołominie. To, że dojazdy coraz gorsze to drobiazg. Jak dotrze do naszego pipidówka Polska w budowie, wtedy dojazd będzie jeszcze bardziej uciążliwy. Potem może jeszcze za mojego życia , wreszcie się poprawi.
  Pozdrawiam.

 • Młody

  Zamysł stronki jest dla mnie nie zrozumiały ale do rzeczy. W Warszawie się urodziłem i wychowałem możliwe, że wyjadę gdzieś na bliską prowincję bo tu jest za głośnio jak dla mnie ale z miasta jestem dumny.
  Słoik nie Słoik co za różnica mogą przyjeżdżać ale:
  1. Płać podatki tam gdzie mieszkasz i żyjesz a nie tam gdzie jesteś od święta
  2, Zarejestruj auto tutaj dlaczego oszukujesz Państwo (jakiego kol-wiek zndania o nim nie masz). Taka osoba to nie słoik to złodziej.
  3. Szanuj miasto gdzie żyjesz i pracujesz. Wejście do klatki to nie wejście do obory a park to nie twoje pastwisko.

  Mieszkając w jakim kol-wiek mieście powinien każdy przestrzegać takich zasad i ten z miasta mieszkający na prowincji jak i osoba z prowincji mieszkająca w mieście.

  Szanuje tzw. Słoików chociaż ta nazwa mi nie odpowiada ze względu na tworzone przez nią podziały które są nam chyba nie potrzebne.

 • witja

  A warszawa i tak na wsie wyjeżdża

 • Jeżdżę po Warszawie pordzewiałym (ale w pełni sprawnym klamorem) na kieleckiej rejestracji i jestem z tego dumny! Gdy brałem udział w uruchamianiu pierwszego odcinka metra, także jeździłem, tylko innym.
  Założyłem sobie wtedy do “malucha” (Fiat126P) fanfarę jednotonową na sprężone powietrze, dokładnie taką samą jaką mają TIRy. No i niech mi się tylko jakiś cwaniak na warszawskiej rejestracji choć troszkę zagapi na światłach! Wylatywali ze swoich foteli. W Skaryszewie zatrzymał mnie policjant do rutynowej kontroli. Wszystko było OK, z jednym wyjątkiem. Po co panu taki klakson ??? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że mam nieprzyjemność jeździć swoją “maluszyną” po Warszawie. Powiedział tylko “aha” kiwając ze zrozumieniem głową. Przecież to był były milicjant! (stara jednostka inteligencji) Ale nawet i on wiedział i potrafił to zrozumieć, czym dla przyjezdnego pachnie Warszawa. Mandatu nie wlepił. Nawet tak jakoś popatrzył na mnie z szacunkiem.
  Dlatego uważam, że ten portal to świetny pomysł. Warszawiakom, szczególnie tym, którzy się szybko dorobili i już od pół roku są rodowitymi Warszawiakami, korony z głów nie pospadają. Bo ich nie mają. Bardzo dobrze im to zrobi.

 • z Holandii

  Witam wszystkich moich kochanych rodaków serdecznie .Dzis w Tv usłyszałam o tej stronie i wzburzyło mną to tak strasznie, ze postanowiłam tu wejść,poczytać.Cóż,jedno stwierdzenie ciśnie się na usta.SZOK.Polska to strasznie zacofany kraj.
  Mieszkam tylko 6 ,a może aż 6 lat w Holandii,nie ma tu tak bezpośredniego plucia w twarz,ten z miasta,tamten przyjechał ze wsi.Mieszka tu tyle narodowości i kultura tego narodu nie pozwala na wytykanie palcem..Kto miał pomysł założyc taki blok,kto pozwolił by wzbudzał jeszcze dodatkowe uprzedzenia,stereotypy.zamiast doprowadzac do integracji.Tylu Polaków mieszka za granicami kraju,wrecz rzesze ludzi i zadny kraj nie robi takich szopek.Kiedy dobre wychowanie,usmiech przechodnia,pozdrowienie ,dotrze do Polski? Kiedy ludzie zrozumieja ze to jest w dobrym tonie?Tak sie zachowują inne nacje.Oj jak nam do zachodu daleko,az przykro.Pozdrawiam serdecznie

  • admin

   Całe życie będziesz się biedaku wstydził i dlatego nikt za granicą nie będzie cię szanował. Nie wiem kiedy postępowe trendy z Holandii dotrą do Polski i kiedy je Polacy zrozumieją. Pewnie nigdy i trzeba będzie wysłać jakiś Eurowehrmacht z misją cywilizacyjną znowu. Ale wiem, że ty nie zrozumiałeś tej stronki zupełnie. Słoiki czy nie to Polacy i nie musza się integrować, bo już są tu zintergrowane od tysiąca lat. Słoik jest Polakiem i w całej Polsce jest u siebie, nie zapominając i nie wstydząc się tego skąd jest i skąd do Warszawy przyjechał.

   • z Holandii

    Dlaczego jak prostak nazywasz mnie ,,biedakiem,, którego ,, nikt za granicą nie będzie szanował,,.? Nie znasz mojej sytuacji ,ani mnie,dlaczego ?
    Piszesz Polacy nie muszą się integrować! Z tego co tu czytam ,to ty nie zintegrowałeś się z rodowitymi mieszkańcami,dlatego masz jakiś problem ,chyba kompleks niższości.Mało tego innych próbujesz również w niego wpędzić.Czytaj posty, jak podsycasz uprzedzenia swoim portalem.O to ci zapewne chodzi,tak próbujesz wybić się,coś udowodnić.Ale co ,ze pochodzisz ze wsi ,że wygrasz wyścig szczurów mimo ,żeś z dziada pradziada wieśniakiem?
    Co chciałam ci przekazać,że właśnie wysoka cywilizacja,kultura nie dzieli, na ludzi ze wsi,z miasta.Każdy jest sobą.
    W twojej odpowiedzi padło słowo,,,,wstydzić się,,,,,,, Ja się nie mam czego wstydzić,mieszkam gdzie mieszkam,robię co robię,nie muszę nikomu udowadniać kim jestem,zwłaszcza tobie.A ty czego sie wstydzisz?
    Co daje taki portal i jednym i drugim? To jest dla mnie niezrozumiałe.Co daje?

 • Szkoda że taką stronę założył słoik, ale z drugiej strony to świadczy o tym jakie szaczury osiadają w Naszym Mieście.
  Kolejny do słoikowego wyścigu szaczurów .

  • admin

   Ja się z nikim nie muszę ścigać, najpewniej mieszkam w wawie dłużej niż ty żyjesz na tym świecie 🙂

  • szczurem to ty jestes ,a moze to i nawet za duze okreslenie dla ciebie hehe

 • Bardzo ladna stronka, szydzaca z prowincjonalnosci w subtelny i wywazonym stylu. Co madrzejsze sloiki sie zastanowia, reszta zacznie wyzywac od Zydow… 😉 Tak trzymac

 • admin

  Problem w tym, że zupełnie nie zrozumiałeś charakteru tej strony. Sam jestem Słoikiem i jestem z tego dumny. I to jak! 🙂

 • Warsz

  Jak bardzo trzeba być zakompleksionym i sfrustrowanym, żeby prowadzić taką stronę?

  moja rodzina jest w Warszawie przynajmniej od4 pokoleń, w większości wykształceni ludzi i nie rozumiem tej durnej nagonki na osoby, które przyjechały do Warszawy na studia i do pracy.

  Trzeba mieć w głowie 2 szare komórki, żeby świat widzieć binarnie.

  Sorry, niecharakterne to. bez szaconka.

  • “Ludzi ze wsi latwo wyciagnac, wies z ludzi , znacznie trudniej” – autor nie znany

   • z Polski

    Na całym świecie nie ma wyższych uczelni na wsiach i ludzie wyjeżdżają studiować do miast ,czy pracować i chwała im za to!!! To jest takie oczywiste.Ja studiowałem i pracowałem za granicą i nikt mnie nigdy z tego powodu nie poniżał. Szkoda ,że człowiek który ma jakieś problemy próbuje tych młodych wbić w kompleksy.Po co ?
    Do administratora
    Może lepiej jakiś portal nauki języków obcych,jak chcesz się wykazać,zaistnieć.