Aminexil Advanced od L’Oreal Professionnel zatrzyma włosy na Twojej głowie
Concerned young woman combing hair in bathroom

Aminexil Advanced od L’Oreal Professionnel zatrzyma włosy na Twojej głowie

Wypadło na Ciebie, jesteś jedną z osób borykających się z problemem wypadających włosów. Bez obaw, można temu zaradzić. Istnieje wiele domowych sposobów na zatrzymanie włosa w mieszku, ale jeżeli zależy Ci na szybkim i wyraźnym efekcie, powinnaś sięgnąć po preparat, który dotrze do korzeni, bo wszystko zaczyna się od fundamentów. Wypadające włosy są krzykiem organizmu – coś się ze mną dzieje! Ja choruję, jestem zestresowany lub źle mnie odżywiasz! Nie ignoruj swego wewnętrznego głosu i natychmiast przystąp do akcji ratowniczej z Aminexil Advanced!

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Istnieje wiele czynników przyczyniających się do wzmożonej utraty włosów. Wśród najczęściej wymienianych znajdują się:

 • nadwyrężanie włosów mocnymi upięciami (zanik mieszków włosowych),
 • agresywne czesanie, tapirowanie włosów, związywanie ich gumkami,
 • zbyt częste zabiegi fryzjerskie (farbowanie, trwała, rozjaśnianie),
 • narażanie włosów na działanie wysokich temperatur (stosowanie lokówek, suszarek, prostownic),
 • zatrucie organizmu substancjami toksycznymi (arsen, rtęć, tal),
 • palenie tytoniu,
 • stres,
 • chemioterapia,
 • choroby zakaźne i ogólnoustrojowe (m.in. nadczynność i niedoczynność tarczycy),
 • leki przeciwzakrzepowe, antykoncepcyjne,
 • choroby skóry głowy (grzybica),
 • trichotillomania (psychiczna choroba polegająca na nieświadomym rwaniu sobie włosów z ciała),
 • menopauza, czas po porodzie,
 • niewłaściwa dieta.

Domowe metody radzenia sobie z wypadającymi włosami

Wzmożone wypadanie włosów możemy zaobserwować zwłaszcza w okresie jesiennym. Wówczas należy wzbogacić swoją dietę w zieleninę. Sałata, szpinak, szczypiorek bądź pietruszka zawierają witaminy i żelazo. Maślanki, jogurty i kefiry mogą również pozytywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Na problemy włosów i cerę dobrze działają drożdże i wywar ze skrzypu polnego. Subtelny masaż głowy opuszkami palców zwiększy ukrwienie skóry w tym miejscu. Masaż w połączeniu z wcieraniem w dany obszar głowy odżywczych preparatów, spowoduje ich przedostanie się do cebulek i wzmocnienie włosów u źródła. Wypadanie włosów zahamują także proteiny zawarte w jajkach, stąd zaleca się nakładanie ubitych jaj na włosy. Idealnie odżywi i natłuści kosmyki również awokado, przy czym może być doskonałą odżywką, jak też smacznym posiłkiem, który zawiera wzmacniającą włosy witaminę E. Siemię lniane pozwoli zwiększyć grubość kosmyków, a olej rycynowy lub płukanka z zielonej herbaty i octu jabłkowego zahamuje wypadanie włosów.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów Aminexil

Nadmierne wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Oprócz domowych sposobów zatrzymania włosów na głowie, warto zainwestować również w preparaty, które wzmocnią efekt. Aminexil Advanced od L’Oreal Professionnel to produkt umożliwiający pozbycie się problemu wypadających kosmyków. Jego podwójne działanie polega na stymulacji korzenia włosa i jednoczesnym zatrzymaniu włosa w skórze. Kuracja przeciw wypadaniu włosów Aminexil działa szybko i skutecznie, my zaś możemy już przestać obawiać się codziennego mycia i szczotkowania naszych włosów.

Ruch, ograniczenie spożycia kofeiny i fast foodów, duże ilości spożywanej wody oraz dobrane do rodzaju włosów kosmetyki zapewnią im regenerację i zatrzymają proces wypadania włosów. Aminexil Advanced eliminuje przyczynę, a nie skutek, dlatego jest tak skuteczny w walce z gubieniem włosów.

About Tomasz Sadowski