Wyspa Kos – 292 km2 raju

Wyspa Kos – 292 km2 raju

Czym wyróżniają się greckie wyspy? Są niepowtarzalne pod wieloma względami. Oferują to, czego poszukują turyści – słońce, wodę, idealne warunki do uprawiania sportów wodnych czy zabytkowe budowle, które można zwiedzać. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje, to wczasy na Kos z biurem podróży Rainbow mogą być świetnym pomysłem. Wyspa i oferowane przez nią atrakcje powinny przypaść do gustu zarówno tym, którzy szukają miejsca na leniwy odpoczynek, jak i tym, którzy chcą aktywnie spędzić czas wolny.

Coś dla tych, którzy lubią się… zmęczyć!

Nie w każdym zakątku wyspy Kos panują dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. W okolicach Kefalos znajduje się jednak jedna z najlepiej wyposażonych baz. Zainteresowani turyści mogą tu spędzić długie godziny, zmagając się z falami. To raj dla tych, którzy uwielbiają windsurfing. Zawieść nie powinni się również ci, którzy zdecydują się uprawiać sporty wodne na plażach Marmari czy Mastichari.

By obejrzeć zachód słońca na morzem można wybrać się na przechadzkę. Inną możliwością jest wypożyczenie roweru. Ci, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą skorzystać z tras rowerowych wyznaczonych wzdłuż wybrzeża. To doskonały sposób, by połączyć obserwowanie przyrody z aktywnością i tym samym dbaniem o kondycję.

Na wyspie Hipokratesa

Co warto zobaczyć na wyspie Kos? Ci, którzy interesują się historią czy po prostu lubią ciekawostki, powinni pamiętać o odwiedzeniu stolicy wyspy, czyli miasta Kos. Znajduje się tam drzewo Hipokratesa, które, według legendy, zostało posadzone przez samego Hipokratesa. Choć współcześni uczeni uważają, że to niemożliwe, to z całą pewnością prekursor współczesnej medycyny urodził się właśnie na Kos.

Drzewo Hipokratesa jest wyjątkowe pod kilkoma względami. Pień o obwodzie ponad 14 m jest tak stary, że trzeba było użyć metalowego rusztowania, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i odwiedzającym wyspę. Przy okazji warto zarezerwować czas, by odwiedzić miejscowe muzeum poświęcone właśnie Hipokratesowi.

Na skrzyżowaniu wielu kultur

Kos to wyspa łącząca wiele kultur. Wystarczy przejść się po mieście, by móc podziwiać budynki powstałe w różnych okresach i będące przykładami kultury żydowskiej (np. synagoga) czy tureckiej. Nie brakuje tu również knajpek i restauracji, w menu których, poza owocami morza, można znaleźć smakołyki z całego świata. To doskonała okazja, by poznać bliżej różne kultury i rozkoszować się różnymi smakami.

Decydując się na spędzenie popołudnia w jednej z wielu restauracji na Kos, można obserwować miasto tętniące życiem. Liczni sprzedawcy przez cały dzień zachęcają, by właśnie u nich zakupić owoce morza, sery czy słodkie owoce. Wszystko to czeka na Kos na turystów, którzy zdecydują się na ten właśnie cel podróży.

About Tomasz Sadowski