Zniszczone włosy i rozdwajające się końcówki to już przeszłość!

Zniszczone włosy i rozdwajające się końcówki to już przeszłość!

Niestety, mało która kobieta może cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami bez jakichkolwiek problemów. Natura nie jest aż tak łaskawa. Często przychodzi nam borykać się z różnymi przypadłościami. Przyczyn jest wiele, ale na szczęście istnieje też wiele sposobów, aby pomóc sobie i swoim włosom. W końcu nic tak nie poprawia nastroju jak doskonała fryzura.

 

Dlaczego włosy są tak bardzo podatne na zniszczenia, a końcówki ciągle się rozdwajają?

Wpływa na to wiele czynników, niektóre są błahe i pewnie nigdy nie pomyślałaś, że coś takiego może mieć szkodliwe działanie.

Co to takiego? Na przykład warunki atmosferyczne. Żyjemy w kraju, w którym pogoda nieustannie się zmienia. Szczególnie niekorzystny wpływ ma lato i zima. Dlaczego?

Latem promieniowanie słoneczne, klimatyzacja, słona i chlorowana woda przesuszają nasze włosy, a dodatkowo przyczyniają się do płowienia koloru.

Z kolei zimą doskwiera nam mróz, wiatr, ogrzewane pomieszczenia i wiele warstw ciepłych ubrań, z czapkami i szalikami na czele. Wszystko to również powoduje przesuszanie, a dodatkowo elektryzowanie i puszenie.

Same siebie również nie oszczędzamy. Wiesz, że włosy można uszkodzić mechanicznie? Przypomnij sobie sytuację, w której przygniotłaś kosmyki paskiem od torebki (zdarza się aż nazbyt często), a potem bezceremonialnie je wyciągnęłaś. Prowadzi to do łamania, uszkadzania i wyrywania włosów. Z czasem może to nawet spowodować widoczne przerzedzenie włosów po stronie, po której nosisz torbę.

Regularne używanie suszarki, prostownicy, lokówki, gwałtowne szczotkowanie i tym podobne zabiegi to zdecydowani wrogowie naszych włosów. Każdy proces z użyciem wysokiej temperatury prowadzi do wysuszania, a w konsekwencji uszkodzeń i łamania.

Winowajcą może też być zła dieta, a szczególnie niedobór witamin z grupy A i B oraz żelaza, cynku, itp. W niektórych sytuacjach, problem może być poważniejszy, np. chora tarczyca, anemia czy czynniki genetyczne. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań.

Wszystko to, co niszczy włosy na całej ich długości, kumuluje się w końcówkach, dlatego często się rozdwajają i kruszą. Najskuteczniejszym sposobem jest regularne podcinanie, dzięki któremu fryzura będzie ładniejsza, a włosy zadbane i równe. Jednak najlepiej zapobiegać wszelkim uszkodzeniom przy pomocy zmiany nawyków i odpowiedniej pielęgnacji.

Na ratunek zniszczonym włosom

Warto wypróbować szampon marki L’Oreal Paris Elseve Total Repair, który zawiera aktywne składniki, by działać nie tylko na zewnątrz, lecz także wewnątrz włosa. W swoim składzie ma LAK 1000 (kwas mlekowy) wzmacniający wewnętrzną strukturę włosów oraz Ceramid zapewniający wypełnienie uszkodzeń i stworzenie warstwy ochronnej. W efekcie włosy są zrekonstruowane od nasady aż po same końce.

Oprócz szamponu, z tej samej linii znajdziesz również odżywkę, maskę i błyskawiczną terapię pielęgnacyjną.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrych nawykach, naprawdę można raz na zawsze zapomnieć o zniszczonych włosach oraz rozdwojonych końcówkach. Wystarczy dobrać właściwe kosmetyki i cieszyć się piękną, zdrową i zadbaną fryzurą każdego dnia.

Kiedy preparaty dostępne w drogerii to za mało, wspomóż się suplementami diety lub po prostu zmień swoją codzienne żywienie, a jeśli nadal nie zobaczysz poprawy, udaj się na wizytę u lekarza, który zleci odpowiednie badania i znajdzie przyczynę problemów.

About Tomasz Sadowski